Startlista

Det är vi som ska springa

Här finner du startlistorna för alla våra lopp. Anmälningar som är betalade dyker automatiskt upp i startlistan. Är ditt namn inte med i listan trots att du har anmält dig? Kontakta oss på marathon@hbgm.se

Välkommen till Helsingborg Marathon!

Namn Nationalitet Klubb/Org.
Aaron Piolat SWE -
Ajse Sandquist SWE -
Alexander Bengtsson SWE -
Amanda Qwarfordt SWE -
Anandan Palani IND Helsingborg Runners Club
Anders Hygren SWE Lonesome Runners
Anders Löthgren SWE -
Anders Nilsson SWE IS Göta
Anders Pålsson SWE -
Anders Wellving SWE -
Andreas Brännström SWE -
Andreas Jordy SWE -
Andreas Hansen SWE -
Anna Nystedt SWE Scania Road Runners
Anna Nyman Lind SWE -
Anna Bäckman SWE -
Anna Lindblom SWE -
Anni Gederberg SWE -
Anton Henriksson SWE -
Bass Johansson SWE Dark Trail Runners
Birgitte Langballe DEN Klub 100 marathon Danmark
Björn Svensson SWE Runners Club
Björn G. Wallin SWE För ett Fritt Tibet
Bjørn-Egil Lind NOR Sportsklubben Rye
Calle Frisk SWE I2 IF
Calle Fröjdlund SWE -
Camilla Edvinsson SWE Runners Club
Camilla Edmén SWE -
Carina Fransson SWE Ronneby
Carl Lindström SWE -
Carl johan Larsson SWE -
Caroline Arringer SWE -
Caroline Zerath SWE -
Catrine Barkentin SWE Runners Club
Cecilia Erlandsson SWE -
Cecilia Cramby SWE -
Charlotte Nikander SWE Gråmanstorp Runners
Chris Hedgate SWE -
Christoffer Rud Egelund SWE -
Daniel Jonsgården SWE Vi Gör Det Ute
Daniel Måledal SWE -
Daniel Andoff SWE Mariestads FK
David Lindgren SWE Filborna Arena
David Svensson SWE Reckless Racing
Denise Stoddart GBR -
Dusica C.Hansen DEN Puls 3060/CHEMBO
elin Fredriksson SWE Ryssbergets IK
elin kålbäck SWE -
Emma Sundqvist SWE -
Emma Johansson SWE Team Mastkärr
Emma-Karin Maurin SWE -
Eric Johansson SWE -
Erik Michaëlsson SWE Majornas IK
Erik Schultz SWE Björnstorps IF
Eva Smedbäck SWE -
Felicia Bäckström SWE -
Fredrik Jonsson SWE Team Mastkärr
Fredrik Folkesson SWE -
Fredrik Wahlgren SWE Sjöräddningssällskapet
Gunilla Roslund SWE -
Göran Larsson SWE -
Hanna Ahl SWE Slimoslöpargrupp
Hanna Birgerstam SWE Rescued
Hans Ahlberg SWE -
Helen Olsson SWE Runners club Hbg
Hue Nguyen VIE Runners Club Helsingborg
Håkan Eilard SWE -
Ida Byhlin SWE -
Ida Abrahamsson SWE Vi gör det ute
Ingvar Lundahl SWE KRIMINALVÅRDEN HBG
Ivar Hedén Judt SWE Malmö Gerillalöpare
Jacob Johannesson SWE -
James Brockie SWE -
Jan-olof Svensson SWE Falkenbergs RR
Jens Johannesson SWE -
Jesper Johnsson SWE -
Jesper Bengtsson SWE -
jessica Marceau SWE -
Jessika Olsson SWE -
Joakim Johansson SWE Hittarps IK
Joakim Zetterqvist SWE Malmö Gerillalöpare
Joakim Bond SWE -
Johan Book SWE Runners Club Helsingborg
Johan Cronwall SWE Shaolin
Johana Michaëlsson SWE Majornas IK
Johanna Zetterqvist SWE Malmö Gerillalöpare
Johanna Wassholm SWE IF Linnéa
John Lindwert SWE -
Johnny Svensson SWE Runacademy IF
Jonas Dahlström SWE Runnersclub Helsingborg
Jonas Persson SWE -
Jonas Elmer SWE Action & Trend Extreme
Jonny Månsson SWE Runnersclub
Karin Andersson SWE -
Karsten Lyby SWE Vegan Runners IK
Katarina Ekstrand SWE -
Katarzyna Machaj SWE -
Kenth Fransson SWE IS Göta Helsingborg
Kim Berggren SWE -
Kristian Bergstrand SWE -
Kristoffer Andersson SWE Länsförsäkringar Fastighetsförmedling
Lars Boman SWE -
Lars Kronfält SWE -
Lars-Uno Kroon SWE Simlångsdalens IF
Lennart Jönsson SWE Runners Club Helsingborg
Lina Paulsson SWE -
Linda Wijk SWE Runners club Hbg
Linnea Andersson SWE -
Lisa Remahl SWE Rytterne IS
Lise-lotte Malmström SWE -
Lovisa Robertsson SWE -
Ludwig Sjödahl SWE Lönashult GOIF
Magnus Jansen SWE -
Maja liv Bødtker kristensen DEN -
Malin Otthen SWE -
Malin Stiernstedt SWE Länsförsäkringar Skåne
Malte Eriksson SWE Runners Club Helsingborg
Marcin Fijolek SWE -
Marcus Ohlson SWE -
Marcus Bällgren SWE IS Göta
Marcus Petersson SWE Meihem workout
Marcus Langell SWE Emigent
Maria Andersson SWE -
Maria Nilsson SWE Kvibille GF
Maria Sköldborn SWE Löparglädje Kävlinge
Maria Lindblom SWE Hallonhyllan TP
Marie Ivarsson SWE -
Marie-Louise Åhman SWE -
Mariella Löndahl SWE -
Markus Johansson SWE -
Martin Nihlgård SWE -
Mathias johansson SWE Umara Sportsclub
Mattias Ahlbin SWE -
Mattias Pedersen SWE Pint co
Michael Andersson SWE -
Michele Hobson GBR Graaff-Reiner Running Club
Mikael Ohlsson SWE -
Mikael Sjöberg SWE Skruva Teknik AB
Mikael Fischer SWE -
Mona Möller SWE -
Måns Svensson SWE -
Niclas Malm SWE IS Göta
Niclas Westholm SWE ÖREBRO AIK
Niklas Fredlund SWE Team Ultrasweden LK
Nina Lassen Landorph DEN Göta
Nina Henriksson SWE Hallonhyllan TP
Ola Stigmar SWE Lk Uven
Ola Sjunnesson SWE -
Oscar Paulsson SWE -
Oscar Grönborg SWE -
Oskar Josefson SWE -
Patrik Billgren SWE -
Patrik Johansson SWE -
Patrik Ström SWE Runacademy IF
Per Olsson SWE IS Göta
Peter Cronberg DEN -
Petra Ljungdahl SWE Runners Club
Petra Ekberg SWE Lonesome Runners
Phillip Strandmark SWE Runners Club Helsingborg
PO Bengtsson SWE -
Rebecca Åkerberg SWE -
Rebecca Nilsson SWE -
Rebecka Hedén Judt SWE Malmö Gerillalöpare
Rebecka Nilsson SWE -
Robert Nehez SWE IS Göta
Robert Larsson SWE Örebro AIK
Robin Jakobsson SWE -
Sandra Birgisdóttir ISL -
Sandra Blom SWE -
Sandra Olofsson SWE Team Bredaxel
Sara Andersson SWE Ingelstad IK
Sara Frisk SWE I2 If
Sara Kindblad SWE Hallonhyllan TP
Sara Karlén SWE -
Sebastian Butfors SWE -
Staffan Schröder SWE Runners Club
Stefan Holmgren SWE -
Susanne Vokk SWE -
Sören Fransson SWE IK Sisu Nässjö
Thomas Månsson SWE Runners club Helsingborg
Tine Gråhns SWE -
Tobias Grahn SWE Runners Club Helsingborg
Tobias Pettersson SWE SVAL
Tomas Åkesson SWE Team Bredaxel
Tony Ringdahl SWE Löparglädje
Tor Rønnow DEN LØEBREN & Klub 100
Torbjörn Olsson SWE Kvibille
Truls Christenson SWE Rescued
Ulf Schreiber SWE Räddningstjänsten Storgöteborg
Ulf Krona SWE Fun to Run
Ulrica Cramby SWE Runacademy
Ulrika Svensson SWE Runners Club
ulrika glans SWE -
Namn Nationalitet Klubb/Org.
Anette Kroon SWE Simlångsdalens IF
Annette Prössel SWE -
Bettan Christenson SWE -
Bo Nordén SWE -
Burim C. Sumiq SWE -
Carina Hesslemo SWE Runacademy IF
Carita Nordén SWE -
Carl-Johan Widén SWE -
Carolina Jedeur Palmgren SWE -
Cecilia Svensson SWE Runacademy IF
Cecilia Hilton SWE CDHH
Cecilia Holmgren SWE -
Chrisanthi Karouta SWE -
Christel Andersson SWE Söderåsens fk
Clara Strid SWE -
David Ögren Høj DEN Barolo Dreams Running Club
Eric Borg SWE -
Eva Eriksson SWE -
Helen Åberg SWE -
Henrik Nilsson SWE Konditori Kringlan
Ingela Bromée SWE -
Jan Jeremiasson SWE -
Jenny Källkvist SWE -
Jenny Norlöv SWE -
Jenny Gustafsson SWE Bjärerunners
Johan Hedlund SWE Brandkårens Idrottsklubb RSNV
Johanna Madsen SWE -
Jonas Gustafsson SWE -
Josefin Madsen SWE -
Josefine Bergdahl SWE -
Josefine Wendt SWE -
Kenneth Sjönor SWE -
Kim Hockum SWE -
Lars Starck SWE Meihem
Leif Grönqvist SWE IS Göta
Linda Edh SWE Lindas Livsstil
Lotte Dollas DEN KF Runners
Louise Bring SWE -
madhanprabu raman IND -
Maggie Crusell SWE Lonesome Runners
Magnus Prössel SWE -
Malin Vincent SWE -
Malin Guldstrand SWE -
Malin Andersson SWE Löparglädje helsingborg
Maria Mellbris Hansson SWE Löparglädje
Maria Hockum SWE -
Marie Erson SWE IS Göta
Marita Stureson SWE Löparglädje
Martin Erson SWE IS Göta
Martin Schang SWE -
Martina Sögaard SWE -
Mikael Sjöholm SWE Runners Club
Nathalie Dahlgren SWE -
Ola Angelsmark SWE -
Olof Möller SWE -
Olof Dahlberg SWE -
Pedro Fernandes POR -
Per Hammar SWE IS Göta
Pernilla Larsson SWE Team Snigel
Robert Plateryd SWE -
Robin Fransson SWE IS Göta
Roger Ahlgren SWE Löparglädje
Sara Amedro SWE -
Sara Hulth SWE Runners Club
Sara Rynningsjö SWE -
Sille Olsson SWE -
Sofia Valtersson SWE Power Woman
Susanna Lundh SWE -
Therese Norrman Persson SWE -
Tina Andersson SWE -
Tina Holmberg SWE -
Vera Krona SWE Fun to Run